تبلیغات
وبلاگ عباس زمانی لژیون5 کنگره60 شعبه شهرری درمان قطعی اعتیاد... پیشگیری،مهار،درمان اعتیاد... - پیوندهای نامیمون آقای امین دژاکام
 
وبلاگ عباس زمانی لژیون5 کنگره60 شعبه شهرری درمان قطعی اعتیاد... پیشگیری،مهار،درمان اعتیاد...
عدالت، معرفت، عمل سالم
درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به عباس زمانی از لژیون پنجم کنگره 60 شهرری با کمک راهنمایی آقای علیرضا قربانی و مدیریت عباس زمانی در جهت آگاهی و برنامه درمان اعتیاد با روش dst (کاهش تدریجی)و کاملا رایگان می باشد که برنامه ها و دروس تدریسی کنگره60 در لژیون پنجم است؛ آدرس:شهرری، سه راه ورامین،روبروی ابن بابویه ،جنب مکانیکی
مدیریت وبلاگ؛ عباس زمانی 09124032769 و علیرضا قربانی09125805617
پذیرش روزهای فرد ساعت 17 الی20

مدیر وبلاگ : مدیریت وبلاگ: عباس زمانی
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
Afbeeldingsresultaat voor ‫عکسهای پیوند درخت‬‎

در باغبانی جهت رونق و تنوع محصولات از روشی استفاده میکنند به نام پیوند زدن یا قلمه زدن که مثلاً یک شاخه از درختی را میبرند و با شکافی که در درخت دیگر ایجاد میکنند شاخه بریده شده را در شکاف قرار داده و آن را میبندند با این روش میتوان تا ده درخت را به درخت دیگری پیوند داد که باعث میشود هنگام محصول دادن هر شاخه از درخت بسته به تعداد پیوندها یک نوع میوه را میدهد .

به انسان هم میتوان چیزی را پیوند زد و پیوند زدن در گیاهان محصولات را بوجود میآورد و در انسان صفات را بوجود میآورد که منجر به تغییرات در تولید و زایش هم میشود ، یعنی اگر ما یک ویژگی خوبی را به انسان پیوند بزنیم آن شخص تولیدات جدیدی را بوجود خواهد آورد .
این اتفاقی است که در لژیونهای کنگره می افتد ، وقتی شخص وارد لژیون میشود یکسری صفات جدید به او پیوند زده میشود و بعد از مدتی مثلاً اواخر سفر خواهد دید که یکسری خلق و خو در او زاده شده که قبلاً نداشته است .

پیوندهای خوب مشکلی برای انسان ندارند ولی پیوندهای نامیمون یا نامبارک هستند که برای انسان مشکلاتی بوجود میآورند .
مثلاً درختی که خیلی خوب است و محصولات خوبی هم دارد به چیزی پیوند بزنیم که میوۀ تلخی بدهد و بعد از این درخت رشد میکند و هر شاخۀ آن میوۀ تلخ مزه ای میدهد مثل مثل کینه ، خیانت ، دروغ ، نفرت و . . .آیا تا به حال از خود پرسیده اید که 10 هزار سال پیش هم میوه ها مانند الآن بوده اند ؟ مثلاً زردآلو ، گیلاس ، نارنگی ، لیمو آیا آن زمان هم بوده اند یا از کی وارد حیات ما شده اند ؟ نتیجه چه هستند ؟


Afbeeldingsresultaat voor ‫عکسهای پیوند درخت‬‎

یک باغبان با تغییراتی که در پوشش گیاه بوجود آورده باعث شده که گیاهان چنین میوه هایی را بدهند و محصولات جدید و طعمهای جدید بوجود بیایند . (گیاه تریاک هم همینطور بوده است و یک زمانی یک گیاه وحشی بوده است)
وقتی میوه ها اهلی میشوند میزان محصول آنها چند برابر میشود و قابل استفاده تر میگردند و طعمهای بهتری هم پیدا میکنند .

پس باید یک باغبانی پیدا شود که علم و دانش این کار را داشته باشد و در مورد انسان هم در حالت وحشی خود هر کاری را انجام میدهد که در واقع همان نفس اماره است و محصولاتش اکثراً ترش و تلخ هستند و بسیار کم ، حالا یک باغبان یا همان مربی ، رب یا استاد هست که او را تبدیل به یک بادام اهلی میکند که هم شیرین است و هم پر بار .

پیوندهای نامیمون در مقطعی از زندگی به انسان زده میشوند و محصولات انسان را تلخ و بدمزه میکنند مثلاً خلقی که او دارد جنبۀ تخریبی دارد و هم خودش را و هم اطرافیان را مورد آزار و اذیت قرار میدهد .
شما برای آنکه بتوانید پیوند بزنید باید قسمتی از گیاه را شکافت بدهید و شاخه مورد نظر را در آن شکاف قرار بدهید که حتما باید این کار انجام شود ، البته در مورد انسان هم به همین شکل است اگر بخواهیم پیوندی زده شود چه خیر و چه شر با درد و سوزش یا ضربه همراه است یعنی آن ضربه به جان انسان وارد میشود و لایه های بیرونی را پاره میکند و شرایط مناسب را برای پیوند ایجاد میکند ، این پیوند میتواند خیلی قوی و مخرب باشد مانند اعتیاد .

پس حتماً این ضربه باید باشد مثلاً یک شکست عشقی باید باشد تا شخص برود و مشروب بخورد .
به مرور زمان این پیوند قوی و قویتر میشود حتی ممکن است به جایی برسد که سالها بگذرد و این پیوند آنقدر بزرگ شود که شخص گمان کند از اول همینطوری بوده است .

نکته :

نیروهای بازدارنده و یا منفی حتماً باید یک ضربه به انسان بزنند تا بتوانند آن تخم و بذر خودشان را به انسان پیوند بزنند و هر چه بخواهند پیوند قویتر باشد در عوض ضربه ای که به انسان وارد میکنند محکمتر خواهد بود و عمق بیشتری خواهد داشت .
پیوندهایی که در انسان وجود دارند اینگونه خودشان را نشان میدهند که تا موقعی که اوضاع و احوال طبق خواستۀ نفس پیش میرود هیچ عیبی ندارد ولی کافیست که شرایط سخت شود یعنی دیگر به خواستۀ نفس پاسخ مثبت ندهد آنوقت خلق و خوی شخص عوض میشود و حرفهایی میزند که خودش هم تعجب میکند .

به عنوان مثال شخصی به ظاهر عاشق دختری است و او را میخواهد ولی این خواسته اش از روی پیوند نامیمونی است نه از روی عشق واقعی و زمانی که در مراسم خواستگاری جواب منفی میشنود ناگهان به هم میریزد و میگوید دختر را میکشم یا رویش اسید میریزم .
اکنون هر یک ازما میتوانیم تشخیص دهیم که آیا در درون خود پیوند نامیمون داریم یا خیر و با بررسی آن را پیدا کنیم ، البته ممکن است این پیوند خیلی ساده و ظریف باشد و میتواند خیلی قوی و نیرومند باشد ولی چیزی که مهم است این است که پیوندها در درون انسان اصولاً نامرئی هستند و سعی میکنند خود را پنهان کنند ، مانند کسی که تجارت خلاف انجام میدهد و سعی میکند کسی از کار او سر در نیاورد ولی کسی که در مسیر تزکیه و پالایش است قطعاً با این پیوندها برخورد میکند .


Afbeeldingsresultaat voor ‫عکسهای پیوند درخت‬‎

پیوندها چگونه عمل میکنند :

اگر انسان را مانند درختی فرض کنیم این درخت شاخه های طبیعی دارد و این شاخه ها صفات انسانی هستند و آن صفتهای مخرب و ناجور که شاخه های پیوند هستند همه در این درخت جمع هستند .
وقتی خوراک این شاخه های نامیمون قطع شود آنها یک واکنش طبیعی نشان میدهند و مواد لازم خود را از شاخه های سالم جذب میکنند .بنابراین هنگامی که انسان میخواهد با یک صفت بد مبارزه کند ، سریع آن پیوند انرژی لازم خود را از بقیه شاخه ها جذب میکند ، معنی این حرف این است که آدم دارد کارش را انجام میدهد و وقتی میخواهد روی آن شاخه نامیمون کار کند همۀ اموراتش به هم میریزد مثلاً یکباره خوابش به هم میریزد ، خلق و خویش تغییر میکند ، روابطش عوض میشود و خیلی کارها را نمیتواند انجام دهد .
و این عکس العمل طبیعی پیوندها است یعنی پیوندها انرژی خودشان را اینگونه بدست میآورند ، چون آنها وسیلۀ جذب ندارند و باید انرژی خود را از ساختارهای دیگر بدست آورند در واقع آنها از خود تولیدی ندارند ، اصلاً پیوندهای نامیمون با مبحث تولید هیچگونه کاری ندارند و فقط استفاده میکنند مانند مافیا .

حالا انسان یک پیوندی را مشاهده میکند و میخواهد جداسازی انجام دهد ، چکار باید انجام دهد ؟
مرحلۀ اول تشخیص پیوند است و انسان باید در مسیر زندگی و آزمونها یا آزمایشاتی که قرار میگیرد تشخیص دهد و درصدد تزکیه برآید .
وقتی انسان در مسیر زندگی قرار میگیرد و میخواهد با پیوندی مقابله کند و آن را از خود جداسازد باید بداند که در جدا کردن پیوند انسان در زیادی را باید تحمل کند و این درد مانند زایمان به انسان فشار میآورد درست مثال تصویری که در کتاب عبور از منطقه 60 درجه آمده است زمانی که انسان در آستانه سقوط به تاریکی قرار میگیرد و در تصویر کتاب فشار رودخانه میخواهد او را با خودش ببرد که با چنگ زدن به تخته سنگ مقاومت میکند و خود را با هر زوری که هست محکم به سنگ نگه میدارد و از غرق شدن نجات میدهد ، مانند جاهایی درسفر اول که نفس میگوید همین 50 میلی گرم را بزن و از فشار درد راحت بشو ولی شخص تحمل میکند و با استقامت و پایداری از این مرحله به سلامت عبور میکند .

در جداسازی پیوند انسان باید بداند که ممکن است چندین بار آزموده شود و در گذرگاههای سختی قرار خواهد گرفت حتی ممکن است انسانهایی مقابل ما قرار بگیرند که خیلی راحت میتوانند انسان را بهم بریزند و همه چیز را یکباره خراب کنند که به نظر من این آدمها نعمت هستند و مانند یک بلیط دوطرفه میمانند و تکلیف را روشن میکنند یا انسان را به جهنم میبرند و یا به بهشت درواقع آمده اند که کار را تمام کنند .


Afbeeldingsresultaat voor ‫عکسهای پیوند درخت‬‎

تزکیه یعنی همین ، تزکیه یک چیز ماورایی نیست بلکه تزکیه همین زندگی روزمرۀ انسان است ، در مدرسه ، محل کار در خانواده و هنگامی که انسان در مقابل همسر یا فرزندش قرار میگیرد و چیزی مطابق میل او نیست و شروع به پرخاش و شکستن اجسام میکند ، در همینجا ها است که باید خود را کنترول کرد و با رفتار درست مسئله را حل نمود .
در جداسازی پیوند نیروهای بازدارنده به انسان القاء میکنند که دیگر فایده نداره و دست از تلاش بردار در اصل میخواهند انسان را ناامید کنند تا دست از تلاش بردارد اما وقتی انسان این موضوع را بداند دیگر فریب آنها را نمیخورد حتی اگر چندین بار هم شکست بخورد چون میداند که چه کاری را انجام میدهد هیچ وقت دست از تلاش بر نخواهد داشت ، اگر انسان این درد زایمان را بپذیرد و مانند یک جنگجوی تمام عیار در این مبارزه ظاهر شود پس از پیروزی آن سختیها تمام میشود و به خلق جدیدی خواهد رسید .

جداسازی بدیها بدون آزمایش و درد امکان پذیر نیسن در کل تزکیه و پالایش کار سختی است و کسی که حال خوب را میخواهد باید مثل یک جنگجو باشد و هرگز ناامید نشود زیرا گاهی ما چاهی را حفر میکنیم تا به آب برسیم 98متر را حفر کرده ایم و فقط دو متر دیگر مانده تا به آب برسیم ولی چون از این موضوع خبر نداریم ناگهان دست از تلاش برمیداریم و در نزدیکی هدف از رسیدن به آن باز میمانیم پس یادمان باشد و تا لحظۀ آخر دست از تلاش بر نداریم و اگر با عشق هر کاری را انجام دهیم محکوم به پبروزی خواهیم بود .
(( باسپاس از استاد جهان بینی کنگره 60 جناب امین دژاکام ))

نوع مطلب : موضوعات تدریسی، مطالب علمی مرتبط، 
برچسب ها : کنگره، پیوند نامیمون، امین، لژیون5، عباس زمانی، شهرری،
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.